Jelena i Nataša su održale prostor za kolektivno kretanje, uzemljenje i razmišljanje o tome šta kolektivna briga znači za sve nas. Aktivirali smo naš emocionalni termometar, podelili šta trenutno unosimo u prostor, šta je za nas kolektivna briga, kao i ono što se nadamo da ćemo izgraditi zajedno, što je poprimilo oblik zidne mape otvorene za interakciju sa gostima.
Dunja nas je vodila kroz tehniku cijanotipije, proto-fotografskim procesom izrade otisaka posredstvom svetlosti i fotosenzitivne emulzije. Ideja je bila da kroz tehniku arhiviramo deo procesa zajedničkog promišljanja, mapiranja, i okruženja u nastajanju, koristeći beleške, biljke, i male predmete s kojima budemo u kontaktu tokom škole. Knjigovezanjem na kraju radionice smo dobili kolektivni herbarijum/pojmovnik kolektivnog odmora, etika brige i mogućnosti zajedničkog delovanja.
Sanja je pokrenula radionicu kolektivnog čitanja u prirodi, koja se bazira na saradnji koju je imala sa HEKLER-om 2020 godine za vreme korone u onlajn formatu. Putem kolektivnog deljenja poetskih tekstova (svojih, od drugih autora/ki) i diskutovanja individualnih izbora otkrivamo i razgrađujemo, a u isto vreme stvaramo sigurne i fluidne prostore za deljenja privatnih strahova, briga, nagomilanih osećanja i neispričanih priča u kolektivnom prostoru.